Betöltés...

Program


A Zeneakadémia Koncertfúvós Zenekara - A Zeneakadémia együttesei

A Zeneakadémia Koncertfúvós Zenekara - A Zeneakadémia együttesei

Szentpáli Roland és Balázs János

Aktuális előadások



Romhányi Áron: The Human Compass (ősbemutató)
Szendőfi Péter: Side Track (ősbemutató)
Thomas Kornél: Obszidián (magyarországi bemutató)
Madarász Iván: 3. zongoraverseny (magyarországi bemutató)
Szentpáli Roland: 3 Dances (koncerttermi bemutató)

Balázs János (zongora), Eszenyi Zsombor (klarinét), Bakó Noémi, Pusomi Viktória (szaxofon), Joó Szabolcs (ütőhangszerek), Szendőfi Péter (dob)
A Zeneakadémia Koncertfúvós Zenekara
Vezényel: Antal Mátyás, Szabó Imre, Szabó Ferenc, Szentpáli Roland, Kiss Zoltán

A Zeneakadémia fúvós hallgatói már a 2023/24-es tanévben is bizonyították két hangversenyükkel, hogy a fúvósegyüttes jócskán túllépett múltbéli szerepén, és nemcsak mint katonazenekar vagy vásári felvonulások színesítésére szolgálhat, hanem hangversenytermi formációként is egyedülálló lehet. Míg az elmúlt évben főként klasszikus művek átiratait szólaltatták meg, az idei koncertévadban korunk zenéjére esik a fókusz. Tavaszi estjüket Romhányi Áron Az emberi iránytű című darabja nyitja meg, mely négy alapérzelmet (félelem, düh, öröm és szomorúság) négy „emberi égtájként” dolgoz fel, majd Szendőfi Péter háromtételes kettősversenyében a klasszikus ütőhangszerek és a jazzben alkalmazott dobfelszerelés kapják a főszerepet, a régi és új kontrasztját zenei és instrumentális eszközökkel kifejezve. A drágakő sokoldalúságát ábrázolja Thomas Kornél klarinétszólós művében, Madarász Iván pedig a Zeneakadémia 150 éves fennállása alkalmából írt versenyművet Liszt Ferenc kedvenc hangszerével a középpontban.
Rendező: Zeneakadémia Koncertközpont

Ajánló


André Rieu 2025. november 28-án és 29-én visszatér Budapestre, hogy lenyűgözze közönségét egy látványos új show-val az MVM Dome-ban. A…

Itt a farsang, a báli szezon és ezért Gryllus Vilmost látjuk vendégül, aki az alkalomhoz illően Maszkabál című albumával lép…