Bach-világegyetem: Bach és Isten // Fazekas Gergely előadása // ISON
Ez az esemény a "Bach-világegyetem" című egész napos előadássorozat MÁSODIK része.
Ez az esemény a "Bach-világegyetem" című egész napos előadássorozat MÁSODIK része.
Ez az esemény a "Bach-világegyetem" című egész napos előadássorozat MÁSODIK része. Amennyiben inkább bérletet kíván vásárolni a teljes napra, kattintson ide.
Bach és Isten - március 22. 14:00 @ ISON
Nevezhetjük Bachot „az ötödik evangélistának”? A 19. század vége óta Johann Sebastian Bachot a legjelentősebb egyházzenészek között tartja számon a köztudat, ami tekintve a két fennmaradt passió és a közel kétszáz egyházi kantáta intellektuális és teológiai súlyát, érthető. Bach és az egyházi zene viszonya azonban komplexebb annál, mint első látásra tűnik, és éppen erről az összetett kapcsolatról lesz szó Fazekas Gergely előadássorozatának második alkalmával. Nemcsak a 18. század eleji egyházi zene legfontosabb műfajairól és Bach egyházzenei működésének buktatókkal teli útjáról lesz szó, hanem konkrét zenei példákon keresztül arról is, hogy miként lehet a zene részévé tenni teológiai kérdéseket. Hogy miként szól Bach zenéje Istenről.
---
Bach-világegyetem - Fazekas Gergely egész napos előadássorozata az ISON-ban 2025. március 22-én
Hatvanöt évet élt. Több mint ezer tökéletes művet komponált. A halála óta eltelt 274 évben minden jelentős zeneszerzőre hatással volt. Korszaktól, kultúrától, térségtől, vallástól, életkortól függetlenül máig magával ragadja a hallgatókat. Havi hétmillió hallgatóval masszívan a legnépszerűbb klasszikus zeneszerző a Spotify-on. Johann Sebastian Bach az európai kultúrtörténet és napjaink globális művészi világának legjelentősebb alakjai közé tartozik. Ráadásul elementáris élmény a zenéjét hallgatni, játszani még annál is jobb. Hogy mit lehet tudni Bachról, az emberről? Miként fejeződik ki műveiben Istenhez fűződő viszonya? Mit gondolt a zenéről, az univerzumról és a kettő kapcsolatáról? Bach születésének 340. évfordulója alkalmából Fazekas Gergely zenetörténész, a Zeneakadémia tanára próbál utánajárni ezeknek a kérdéseknek. Ha az egésznapos előadássorozatban definitív válaszokat nem is ígérhet, a Bach zenéjével való elmélyült foglalkozás örömét biztosan át fogja adni a hallgatóságnak.
Minden előadásra külön kell jegyet váltani, illetve ide kattintva kedvezményes bérlet is elérhető.
11.00–12.30 Bach, az ember
14.00–15.30 Bach és Isten
16.00–17.30 Bach és az univerzum
---
Fazekas Gergely zenetörténész, a Zeneakadémia docense. Az ELTE Bölcsészkarán végzett magyar és filozófia tanulmányokat követően a Zeneakadémia Zenetudományi Tanszékén diplomázott 2006-ban, azóta tanít zenetörténetet az intézményben, ahol 2013-ban doktori fokozatot szerzett. J. S. Bach és a zenei forma két kultúrája című disszertációja 2018-ban könyv formában is megjelent. Alapítója a Zeneakadémia ifjúsági programjainak, a „Liszt-kukacok akadémiájának”, négy éven át főszerkesztője volt a Rózsavölgyi Kiadónak. Bach, Debussy és Kurtág György zenéjéről szóló szakmai tanulmányai angol, francia és magyar zenetudományi folyóiratokban jelentek meg, de rendszeresen ír nagyközönségnek szóló zenei publicisztikákat is. 2021-ben indult az ISON-ban Dalszerelőműhely című előadássorozata, amelynek keretében popdalokat elemez.
Kökény Attila és Rakonczai Viktor nagyszabású koncerttel készül az MVM DOME-ban megrendezésre kerülő Kökény Attila 50. születésnapi eseményre.
A NOX 2025 tavaszán egy igazán látványos és vadonatúj műsorral készül, melyet március 22-én, az MVM Dome-ban mutatnak be!
Beethoven: VI. (F-dúr, „Pastorale”) szimfónia, op. 68 Schubert: VIII. (h-moll, „Befejezetlen”) szimfónia, D. 759 Vezényel: Zubin Mehta Közreműködik: Nyugat-Keleti Díván…
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!