Betöltés...

Program


Capriccio bérlet

Capriccio bérlet

CAPRICCIO BÉRLET 1.-4.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2025. április 28. hétfő, 19:00

2024. október 31. 19:00

Miskolc, Művészetek Háza

CAPRICCIO BÉRLET 1.

Verdi: Requiem

 

Miskolci Szimfonikus Zenekar

Nyíregyházi Cantemus Kórus

vezényel: Török Levente

 

A nagy példakép, Gioachino Rossini 1868. évi halálakor merült föl Verdiben az önzetlen gondolat, hogy a kor neves olasz komponistái közös gyászmisével állítsanak emléket a zeneköltőnek, s annak minden tételét más-más szerző írja meg – méghozzá ellenszolgáltatás nélkül. 

A terv végül meghiúsult, ám Verdi addigra megírta már a Libera me tételt, amely így saját – később teljessé tett – gyászmise-megzenésítésének magvául szolgálhatott. S mi más lehetett volna természetesebb, mint hogy Verdi operakomponista maradjon Requiemje megalkotásakor is: nagyszabású művét személyes, emberi drámává formálta. Azzal együtt közvetlenül magával ragadó kifejezésmódra törekedett, végeredményként azzal a nemritkán operaszerű dallamvilággal, amely olyannyira hozzájárult a mű azonnali – és máig tartó – sikeréhez.

 

2025. január 27. 19:00

Miskolc, Művészetek Háza

CAPRICCIO BÉRLET 2.

Dukas: A bűvészinas

Saint-Saëns: a-moll gordonkaverseny, Op. 33

Bizet: I. (C-dúr) szimfónia

 

Kodály Filharmonikusok

gordonka: Perényi Miklós

vezényel: Somogyi-Tóth Dániel

 

Francia programmal érkeznek Miskolcra a debreceni Kodály Filharmonikusok, a város főzeneigazgatójának, Somogyi-Tóth Dánielnek a vezényletével. A hangverseny szólistája a Nemzet Művésze címmel kitüntetett, kétszeres Kossuth-díjas és Liszt-díjas, örökifjú gordonkaművész Perényi Miklós lesz. 

Saint-Saëns két gordonkaversenye közül a ma este fölhangzó a-moll darab volt az első. Franciásan színbő alkotás, melynek romantikus karaktertípusai közé még egy XVIII. századot fölidéző, csipkefinom stílusjáték is „befurakodott”. Bizet tizenéves kori szimfóniájának stílusvilága szintúgy visszatekint a megelőző századra, miközben a végeredmény egy ragyogó hangszerelésű, frappáns kompozíció lett. Zeneszerzői szellemesség terén pedig fölülmúlhatatlan alkotás Dukas szimfonikus scherzója, A bűvészinas, amelyet Goethe balladája ihletett.

 

2025. február 24. 19:00

Miskolc, Művészetek Háza

CAPRICCIO BÉRLET 3.

Weber: Oberon – nyitány, Op. 62

Weber: f-moll klarinétverseny, Op. 73

Schumann: IV. (d-moll) szimfónia, Op. 120

 

Miskolci Szimfonikus Zenekar

klarinét: Szitka Rudolf

vezényel: Héja Domonkos

 

C. M. von Weber sorra írta újszerűnél újszerűbb remekeit. Utolsó operájához, az Oberonhoz készült nyitányzenéje friss-játékos szellemességet vegyít poétikus lírával, amit átizzít a megifjodó, önmagára találó, koraromantikus német kultúra életereje. Oberon tündérkirály és Titania tündérkirálynő világfelforgató játékainak ellenpontja a szerző f-moll versenyműve lesz koncertünk első felében, amely Esz-dúr hangnemű párdarabjával együtt a klarinét irodalmának jelentős opusa. Szólista-tolmácsolója, a miskolci születésű Szitka Rudolf a Miskolci Egyetem tanára. Ifjúi lendület, csillapíthatatlan kísérletező kedv – s annak boldogító mámora – fűti át 

Robert Schumann közkedvelt szimfóniáját is. Héja Domonkos karmester, az Augsburgi Állami Színház főzeneigazgatója, tíz év után lesz ismét a Miskolci Szimfonikus Zenekar vendége.

 

2025. április 28. 19:00

Miskolc, Művészetek Háza

CAPRICCIO BÉRLET 4.

Haydn: Orfeusz és Euridiké – nyitány

Mozart: c-moll zongoraverseny (K. 491)

Haydn: 101. (D-dúr, „Óra”) szimfónia

 

Miskolci Szimfonikus Zenekar

zongora: Fejérvári Zoltán

vezényel: Dubóczky Gergely

 

Estünkön bécsi klasszikus mesterművek csendülnek föl. J. Haydn különös címet viselő operája, A filozófus lelke, avagy Orfeusz és Euridiké, a zeneszerző első angliai útja során készült, bemutatójára mégis a XX. század közepéig kellett várni. Nagy sikerrel mutatták be viszont a tizenegy társdarabjával együtt szintén londoni megbízásra keletkezett a 101. szimfóniát egykoron. „Óra” ragadványnevét a lassútétel ketyegésre emlékeztető ritmikájáról kapta. 

W. A. Mozart életművének egyik központi műfaja volt a zongoraverseny. Szenvedély, mélység és drámai erő sugárzik a Fejérváry Zoltán budapesti zongoraművész tolmácsolásában fölhangzó c-moll darabból, amely méltán váltotta ki Beethoven csodálatát is. A karmester Dubóczky Gergely a Szegedi Szimfonikusok művészeti vezetője, aki különösen elkötelezett J. Haydn munkássága iránt.

Ajánlatunk


Egy spanyol kisvárosban eljegyzést tartanak: Mayor Mendoza, a helyi polgármester férjhez adja lányát, Catarinát José Riverához. Az esemény azonban váratlan fordulatot vesz, amikor megérkezik Carmennel az élen egy cirkuszi vándortársulat.

Verdi huszonhét évesen elhatározta: soha többé nem ír operát. Szakmai és magánéleti mélyponton volt: A pünkösdi királyság megbukott, majd eltemette két kisgyermekét és végül feleségét is. Ebben az időszakban ügynöke rábeszélésére volt hajlandó csak elolvasni a Nabuccót. 1842 tavaszán már egész Milánó a „Va, pensiero...”-t dúdolta. Az opera középpontjában egy történelmi korszakváltás áll: megváltoznak az értékrendek.

Ajánló


12 feledhetetlen este két nyáron át, 48 ezer önfeledten kacagó néző – és még koránt sincs vége! Minden idők egyik…

Vujity Tvrtko új estje rengeteg kalanddal, hatalmas optimizmussal és motivációval, valamint a legyőzhetetlenség erejével. Egy világgá ment riporter elképesztő élete…

2025 június 25-én a világhírű vokális együttes Budapestre érkezik, hogy az MVM Dome színpadán egy felejthetetlen koncerttel örvendeztesse meg rajongóit.…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!