
Géniuszok - A német szecesszió
Ludmann Mihály művészettörténész előadás sorozata a szecesszió mestereiről több
Ludmann Mihály művészettörténész előadás sorozata a szecesszió mestereiről több
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2025. április 8. kedd, 18:00
München mellett a századforduló korában több jelentős német művészeti központ is kialakult. Ezek közül kiemelkedett az „Ilm menti Athén” - Weimar, a thüringiai hercegség fővárosa. Itt Karl Alexander nagyherceg 1860-ban festőiskolát alapított és támogatta az 1889-ben létrehozott Goethe-Schiller Archívumot. Az építészet fellendítése érdekében meghívták a városba Henry van de Veldét, aki építészként és
iparművészeti tervezőként is meghatározó szerepet vállalt a város művészeti életében. A másik hasonló jelentőségű német város Darmstadt volt, ahol a bécsi építész Josepf Maria Olbrich meghívása után jelentős építészeti műveket hozott létre.
Richard Strauss és Hugo von Hofmannsthal utolsó közös operája derűs és megható búcsú a tovatűnt, békebeli Bécstől, és hasonló érzést keltve tér vissza most a MET repertoárjára az Arabella – az idén elhunyt Otto Schenk 1983-as rendezésében.
Az ikonikus zenekar ezúttal egy nem mindennapi, különleges koncertre várja a rajongóit. (esőnap: június 22.)
Dumaszínház est
Vezényel: Dinyés Soma, Szűcs Magdaléna, Vargáné Körber Katalin Közreműködik a Magyar Rádió Gyermekkórusának Palánták kórusa és Ifjúsági Vegyeskar
A Fiúk különös tükröt tart elénk, amelyben látjuk a „Macsót”, a „Nárciszt” és a „Herkulest” is, így közelről tanulmányozhatjuk a…
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!