Betöltés...

Program


Tizenkét dühös ember
9

Tizenkét dühös ember

Egy gyilkosság, tizenkét esküdt, tények és gyanúk: a kérdés, amiről dönteni kell, hogy egy fiatal fiú megölte-e az apját. Bűnös vagy nem bűnös? Egyik esküdt úgy véli, a bizonyítékok nem egyértelműek. Nem elégszik meg azzal, aminek az ügy látszik, és bolygatni kezdi a kétségtelennek tűnő ítéletet.  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2025. április 30. szerda, 19:00

Reginald Rose:
TIZENKÉT DÜHÖS EMBER
- dráma -
Vörösmarty Színház (Székesfehérvár)

Az előadás időtartama 110 perc szünet nélkül

Egy gyilkosság, tizenkét esküdt, tények és gyanúk: a kérdés, amiről dönteni kell, hogy egy fiatal fiú megölte-e az apját. Bűnös vagy nem bűnös? Egyik esküdt úgy véli, a bizonyítékok nem egyértelműek. Nem elégszik meg azzal, aminek az ügy látszik, és bolygatni kezdi a kétségtelennek tűnő ítéletet. A végső döntés meghozatalához viszont teljes egyetértésre van szükség. Elkezdődik tehát az idegek játéka, és máris többről van szó, mint egy gyilkossági ügyről.

A szellemi küzdelem során derül fény a gyilkosság egyes részleteire és a vallomásokban rejlő ellentmondásokra, sőt, az esküdtek jelleme is egyre jobban kirajzolódik.

Az előadás a demokrácia működésének fontos kérdéseit boncolgatja, sok, a helyzetből fakadó humorral, illetve az egyéni sorsokból és jellemekből eredeztethető mély drámával egyszerre ábrázolja tizenkét egymástól független ember együttműködésének és társadalmi felelősségvállalásának lehetséges buktatóit.

Az 1920-ben született amerikai szerző, Reginald Rose legsikeresebb és legismertebb műve, a Tizenkét dühös ember 1954-ben eredetileg tévéjátéknak készült, három évvel később világhírű mozifilm született belőle. A színpadi változatot az író 1964-ben írta meg, a sikerszériája azóta töretlen.

A színdarab Magyarországon a THEATRUM MUNDI Színházi és Irodalmi Ügynökség közvetítésével kerül színre.

Szereposztás:
Esküdtek - ANDRÁSSY MÁTÉ, VÉGH-SZIRMAI IRÉN, SÁGHY TAMÁS, ZÁVODSZKY NOÉMI, KRICSÁR KAMILL, VÁRADI ESZTER SÁRA, BALLÉR BIANKA, KUNA KÁROLY, EGYED ATTILA, JUHÁSZ ILLÉS, VARGA LILI, KERKAY RITA

Rendező: Cserhalmi György a Nemzet Színésze, Kossuth- és Balázs Béla-díjas

Ajánlatunk


Székely Csaba legfrissebb történelmi szatírája sok humorral beszél a különböző identitások sokszor értelmetlen, érthetetlen harcáról. Arról, hogy hogyan címkézzük fel a másikat, hogyan összegződik az emberek közti személyes ellenszenv és a fentről irányított gyűlöletkeltés. Hogy milyen az, amikor a hatalom dönt arról, hogy ki lehet egy társadalom teljes értékű tagja, és kit kell kivetni magunk közül. És arról, hogy hogyan kérdőjeleződik meg az alapvetés, hogy az ember az ember. Még ha a saját szomszédainkról is van szó.

1940-ben a budapesti Operettszínházban bemutatóra készülődtek. Eisemann Mihály legújabb művét vitték színre, főszerepben Kiss Manyival. Az előadás elkezdődött és egyszer csak Kiss Manyi hangja töltötte be a teret: „Jaj de jó a habos sütemény…” Ugye, hogy ismerős? A szavakkal együtt rögtön bekúszik a dallam is. Eisemann darabja nem egy klasszikus operett, nincs hatalmas énekkara és tánckara. Amije viszont van, az a fülbemászó dallam és a magával ragadó történet Bán Sándor tenoristáról és az őt bálványozó bakfisokról.

Ajánló


Verdi huszonhét évesen elhatározta: soha többé nem ír operát. Szakmai és magánéleti mélyponton volt: A pünkösdi királyság megbukott, majd eltemette…

Jane Austen: Büszkeség és balítélet Rendező: Valló Péter romantikus dráma

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!