Betöltés...

Legnépszerűbb programok

810 program


A betyárok a magyar néphagyomány legizgalmasabb alakjai. Történeteik átszövik népdalainkat, mondáinkat, balladáinkat, sőt, még népművészetünk tárgyi emlékei is őrzik az emléküket. Nem csoda, hogy a nép emlékezetében sokszor már-már hősként élnek tovább – ők a „magyar Robin Hoodok”.

Korosztály: 3-7 év

„Mi marad belőlünk? Talán a temetők. És az emlékek. Emlékek vagyunk. A dunai svábok.”

jelenetekbe rendezett audio-séta a magyarországi németek kitelepítéséről

Egy húsz évvel ezelőtt végzett nemzetközi zenei felmérés szerint a Bolero hangzásvilága alkalmas leginkább arra, hogy beindítsa fantáziánkat. Parázsló szexualitástól fűtött, kérlelhetetlen, sodrón zakatoló dallam.

Lakatos Ágnes Special Zone

Az új formáció muzsikáját az izgalmas basszusritmikára, új utakat kereső
modern - és ugyanakkor letisztult, klasszikus zenei hatásokat is magába
foglaló - harmóniákra épülő melodikus dallamvezetés jellemzi.
Lakatos Ágnes – ének
Pozsár Máté – zongora
Csuhaj-Barna Tibor – nagybőgő
Pusztai Gábor - ütőhangszerek

A 2025/2026-os évad nyitóhangversenyén a Nemzeti Filharmonikus Zenekar az együttes főzeneigazgatója, a Kossuth-díjas Vashegyi György vezényletével mindenekelőtt jóleső visszatekintésre invitálja közönségét, megszólaltatva Lalo operája, az Ys királya nyitányát,
amely a mű magyarországi bemutatójának közelmúltbeli sikerét idézi fel.

Bartók: 3. vonósnégyes, BB 93
Tornyai Péter: Új mű a Bartók Béla Emlékház felkérésére - ősbemutató
Bartók: 4. vonósnégyes, BB 95

Koncert Bartók halálának 80. évfordulója emlékére

Az Afines –ben azt ünnepeljük, hogy megélt tapasztalatainkon és egyedi identitásunkon túl, sok közös van bennünk.

Kalandos táncszínjáték Fekete István A koppányi aga testamentuma című regényének ihletésére

BARTÓK // Ránki F. / Szűcs / Kelemen / Keller

BARTÓK: 1. zongoraverseny, Sz. 83, BB 91
BARTÓK: Brácsaverseny, Sz. 120, BB 128 (1945)
BARTÓK: 2. hegedűverseny, Sz. 112, BB 117

A Hírös Agóra fenntartásában működő Kecskeméti Szimfonikus Zenekar „Zenét hallgat a család” koncertsorozatának alcíme ezúttal Zenei képeslapok: Olaszország. A szimfonikus zenekar vonós hangszerei segítségével olaszországi utazásra invitáljuk a zeneszerető családokat, ahol Vivaldi, Rossini és Puccini művei lesznek műsoron.

XII. MUSICAL ÉS MISKOLC SYMPHONIC

Miskolci Szimfonikus Zenekar

Ingmar Bergman “Suttogások és sikolyok” című filmje a halál és a családi kapcsolatok mélységeit kutatja, amelyben három nővér és egy szolgáló életének egy tragikus szakaszát követhetjük nyomon. A fizikai-színházi előadás azt kívánja felkutatni, hogy éltünkben ér-e minket a lehető legnagyobb szenvedés és a túlvilág lesz a megváltás, vagy éppen a földi lét egyfajta paradicsomi állapot és halálunk után következik a tetteink miatti bűnhődés.

BARTÓK // Balázs / Vörös / Sebestyén / Keller

BARTÓK: Falun – Három jelenet női énekhangokra és kamarazenekarra, BB 87b
BARTÓK:2. (G-dúr) zongoraverseny, Sz. 95
BARTÓK: A kékszakállú herceg vára, op. 11 (1911), Sz. 48, BB 62

Alig akad olyan fotós, akinek ne szerepelne bakancslistáján az egykori Istvántelki Főműhely bejárása. Urbex fotóstúránkon körbesétálunk a 120. évét taposó csarnokban, ahol már szétbontott vagy újjászületésre váró vasúti kocsikat, mozdonyokat, és egyéb ritkaságnak számító szerelvényeket fotózhatsz kedvedre. Profi túravezetőnk kompozíciót, beállításokat javasol neked, miközben válaszol a kérdéseidre. Az épületben többnyire félhomály uralkodik, ezért ajánljuk, hogy a fotóstúrára fényerős objektívet: nagylátó-, vagy halszem objektívet hozz magaddal.

Belépni tilos? Velünk szabad!

Készíts te is profi képeket a hűtőtornyokról vagy a kazánház csőkígyóiról aranyérmes fotográfusunk vezetésével!

A Hattyúk tavát, a sokak által ismert klasszikus balett verziójához képest másként, más megvilágításban kívántam újrafogalmazni. Az én olvasatomban Siegfried egy meghasadt tudatú fiatalember, akit gyermekkori, édesanyjával való viszonyából eredő traumái fogva tartanak.

Csapó Gyula zeneszerző barátunk 70. születésnapja apropójából hallgatunk bele ezúttal abba, kik és milyen céllal settenkednek egy bizonyos Aranykor körül a nyugati féltekén: az Egyesült Államokban, Kanadában, és Angliában; végül, de korántsem utolsó sorban bemutatjuk a magyar közönségnek George Lewis-t. George Emanuel Lewis (sz. 1952) amerikai zeneszerző, előadóművész és a kísérleti zene kutatója.

Bozsik Yvette szólóelőadását Mineko Iwasaki: Egy gésa emlékiratai című világhírű könyvének – és az abból készült filmnek – a főhősnője által A gésák gésája címen írt önéletrajzi könyve inspirálta.

Ifjúsági darab 10 éves kortól

„Amikor mi ketten együtt vagyunk, teljesen sziú-indiános dolgok történnek velünk. Ez jel! Jel arra, hogy mi szétválaszthatatlanok vagyunk.“

 

Balogh Ádám és Ránki Fülöp két kiváló fiatal magyar művész, akik az Y generáció sorozat keretében lépnek fel a Zeneakadémián, különleges kétzongorás átiratokat megszólaltatva.

Egy tájkép különböző korok lenyomatait őrzi, koncentrálódik benne az ábrázolt táj múltja és jelene, a természet adta letisztult formák. Elmondható ez a táncos testéről is, amelyre a művész élettapasztalatainak gazdagodása kifejezetten jótékony hatás bír: növeli metamorfikus képességét, életenergiáit felerősíti, koncentráltabbá és kifejezőbbé teszi. Eltűnnek belőle a felesleges mozdulatok, sallangmentessé válik, különleges esztétikai értékre tesz szert. A táncban önmagára találó test az élet elevenségnek reprezentánsa, annak sűrű és tömény koncentrátuma.

A Bartók Konzervatórium sorozatának első koncertjén az iskola tanárai, diákjai és meghívott művészeik különleges programmal várják a közönséget, amellyel az intézmény két kiemelkedő oktatója, Aggházy Károly és Rohmann Henrik előtt tisztelegnek.

Peet Project tizenötödik, jubileumi évét ünneplő koncertjével.

Izgalmas zenei energiákkal kezdődik a Liszt Ferenc Kamarazenekar 2025/26-ös zeneakadémiai sorozata

Sir Antonio Pappano és a Londoni Szimfonikus Zenekar sajnos elfogyott
13 Esemény

A világklasszis Londoni Szimfonikus Zenekar mindig a legnagyobb karmesterekkel érkezik a Müpába – és rendre lenyűgözi a közönséget.

A szenegáli griot, Ablaye Cissoko az egyik legnagyobb nyugat-afrikai korás családba született zenész-énekes, aki a Griot című 2011-es dokumentumfilmben kutatta családja zenei hagyományát, az apáról fiúra öröklődő zenei történetmesélést.

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!