Betöltés...

Program


"Ki van tűzve a magyarnak zászlaja" Fonó Zenekar - Március 15. ünnepi koncert

"Ki van tűzve a magyarnak zászlaja" Fonó Zenekar - Március 15. ünnepi koncert

Különleges zenei élménnyel ünnepelhetjük az 1848–49-es forradalom és szabadságharc hőseit. Az este során Magyarország különböző tájegységeiről származó népdalok, katonadalok, verbunkok és népzenei mesterművek szólalnak meg a hagyományos népi hangszerek és a kiváló előadók tolmácsolásában.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Saturday, March 15 2025 7:00PM

Az est művészi vezetői, Navratil Andrea, Agócs Gergely, valamint a kiváló vonósbanda és cimbalomjátékosok gondoskodnak arról, hogy az ünnep igazi érzelmi és zenei utazássá váljon. A verbunkos dallamok lendületével, a katonadalok szenvedélyes hangulatával és a népzene tiszta szépségével ünnepelhetjük meg közösen a szabadságot.

Fellépő művészek:
Navratil Andrea, ének (Liszt Ferenc-díjas énekes, a Természetvédelem Nagykövete)
Agócs Gergely, ének, tárogató, magyar duda, furulyák, koboz (Magyarország Érdemes Művésze)
Gombai Tamás, hegedű (a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem népzenei tanszékének hegedűtanára)
Pál István Szalonna, hegedű (Liszt Ferenc-díjas, Magyarország Érdemes és Kiváló Művésze)
Tárkány-Kovács Bálint, cimbalom
D. Tóth Sándor, brácsa, ütőgardon
Kürtösi Zsolt, bőgő

A jegy az előadás napján ingyenes parkolást biztosít a Várkert Bazár mélygarázsában 3 órára (behajtás a Szarvas tér felől)
a szabad helyek függvényében. Érvényesítsd parkolójegyedet a kedvezményért a Rendezvényterem aulájában kihelyezett pultnál!

Our offer


Az egyszerű sofőr, Schneider Mátyás fuvarozási vállalkozása hirtelen nagyon sikeres lesz. A család gyorsan meggazdagodik, egy nagy villába költöznek és tulajdonképpen azt sem tudják, hogy mihez kezdjenek rengeteg pénzükkel. A feleség úgy gondolja, hogy mint minden gazdagnak, nekik is jár egy lakáj, így aztán szerződteti Hyppolitot, aki elkezdi rákényszeríteni az egyébként egyszerű családra azokat a szokásokat, amelyeket az arisztokrata családoknál látott. A legrémesebb számukra talán az Operába járás, amit az összes családtag a pokolba kíván. Emellett persze szerelmi szál is van a történetben. Nagy András, akiről csak a történet végén derül ki, hogy arisztokrata és aki a lány apjának cégénél dolgozik, szerelmes Schneiderék lányába, Terkába. A lánynak is tetszik a férfi, de Schneiderné inkább a bájgúnár, semmittevő dendihez, Makács Csabához akarja feleségül adni, mert ő a társadalmi ranglétrán feljebb helyezkedik el.   A történet megmutatja, hogyan keverednek össze a társadalmi és a kényszerűségből erőltetett szerepek, a státuszok és a valódi értékek, és aki nevetséges, az hogyan lesz még nevetségesebb.

triller két részben

Csak a legismertebbeket megemlítve: „A nő szívét ki ismeri”, „Úgy szeretnék boldog lenni”, „Cintányéros cudar világ!” Miska, a talpraesett lovászfiú pillanatok alatt s szemünk láttára válik előkelő arisztokratává. Tenyeres-talpas párjából, Marcsából pedig estélyi ruhás dáma lesz, aki Mary grófnőként vonul be az úri társaságba. Mindez azért történik, mert a rátarti család hallani sem akar arról, hogy Baracs, az egyszerű tiszttartó lányukat, Rolla grófnőt vegye feleségül. Óriási szerencse, hogy a kleptomániás nagymama nem törődve efféle előítéletekkel, a fiatalok mellé áll, s így az operett felhőtlenül juthat el a vidám fináléig.

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.