
Az oxfordi Ashmolean múzeum jelentékeny időszaki tárlata adta az ötletet, hogy a Tokió művészete című Exhibition on Screen epizódban bemutassuk a 400 éves Tokió hihetetlenül gazdag kultúráját: Hokuszai és Hiroshige finom fametszeteitől kezdve a pop art stílusú plakátokon, a kortárs fotóművészeten, a mangán, a filmművészeten át egészen a napjainkban, az utcán készülő műalkotásokig.
Közreműködik:
Gaál-Wéber Ildikó – ének
Richter Anna Zsófia – zongora
Szent Anna kórus, vezényli: Reviczki Julianna
A MONDJ IGENT! monodráma Eszter történetét meséli el, akit befolyásos és vagyonos apja évekkel ezelőtt férjhez akart adni egy barátja fiához, pusztán vagyoni érdekből, de Eszter hallani sem akart erről. Ő saját életet, saját szakmát épít, a saját útját akarja járni gyerekkora óta.
Vígjáték két részben
A második világháború idején játszódó dráma a történelem kevésbé ismert részleteit tárja fel, miközben a színpadon felcsendülnek Orbán Bori előadásában a korszak legismertebb dallamai. A történetben kémek, politikusok és művészek sorsai keresztezik egymást, bemutatva egy vészterhes korszak emberi drámáit és hatalmi játszmáit.
Kopp Lajos már tizenhárom generáció óta vezeti Győrasszonyfa egyetlen vendéglátóipari létesítményét, a Monarchiát. Koppék igazi vendéglősök: hisznek a hideg sör, a forró virsli és a házi pálinka léleképítő erejében.
Móricz Zsigmond története nagyon is időtálló témát jár körül: hogyan irányítják a nők a férfiakat a háttérből? A darab végére kiderül, az asszonyok furfangja nem csak napjainkban, a régi időkben sem ismert határokat.
Ingmar Bergman “Suttogások és sikolyok” című filmje a halál és a családi kapcsolatok mélységeit kutatja, amelyben három nővér és egy szolgáló életének egy tragikus szakaszát követhetjük nyomon. A fizikai-színházi előadás azt kívánja felkutatni, hogy éltünkben ér-e minket a lehető legnagyobb szenvedés és a túlvilág lesz a megváltás, vagy éppen a földi lét egyfajta paradicsomi állapot és halálunk után következik a tetteink miatti bűnhődés.
MAO–XX – A Modern Art Orchestra 20 éves jubileumi koncertsorozata
Alig akad olyan fotós, akinek ne szerepelne bakancslistáján az egykori Istvántelki Főműhely bejárása. Urbex fotóstúránkon körbesétálunk a 120. évét taposó csarnokban, ahol már szétbontott vagy újjászületésre váró vasúti kocsikat, mozdonyokat, és egyéb ritkaságnak számító szerelvényeket fotózhatsz kedvedre. Profi túravezetőnk kompozíciót, beállításokat javasol neked, miközben válaszol a kérdéseidre. Az épületben többnyire félhomály uralkodik, ezért ajánljuk, hogy a fotóstúrára fényerős objektívet: nagylátó-, vagy halszem objektívet hozz magaddal.
Belépni tilos? Velünk szabad!
"Elkergetett a gazda, mert azt mondta, olyan kicsi vagyok, mint egy szem mazsola. És belőlem úgysem lesz soha tisztességes disznó!
- Tudod mit , te Mazsola? Maradj itt nálam! Úgy is mindig egyedül vagyok, s hacsak nem fúj erre a szél egy-egy újságlapot, bizony, sokat unatkozom magamban."
BARTÓK // Berecz / Ránki F. / Baráti / Kelemen
BARTÓK: 1. Hegedűverseny, Sz. 36, BB 48a
BARTÓK: 2. rapszódia hegedűre és zenekarra, Sz. 90
BARTÓK: Versenymű két zongorára és zenekarra, Sz. 115, BB 121
Sétálj velünk térben és időben a Tököli Repülőtér hangárai között és tanulj fóniát profi oktató pilótánktól!
A Zenék billentyűkre című évad szó szerint varázslattal indul. A nyitókoncerten egy nagy hatalmú mágus ügyes-bajos segédjének történetét ismerheti meg a közönség. A lusta, de furmányos tanonc megpróbálja megúszni a rábízott feladatot, és seprűket kelt életre, hogy azok helyette végezzék el a munkát.
Sétálj velünk térben és időben a Tököli Repülőtér hangárai között és repülj egy kört Budapest felett profi oktató pilótánkkal!
Egy számítógépes játék karakterei a színpadon. Négy karakter, akit a közönség tagjai határoznak meg. Versenyeznek egymással egyéniben, csapatban, kettesével-hármasával összeállva. Összemérik fizikai, szellemi erejüket, kreativitásukat vagy épp rímelési képességeiket. Érzelmes dráma műveltségi kvízkérdésekkel, történetmesélés plankelés közben musicalbetétekkel tarkítva... Bármi megtörténhet, amit a játék keretei engednek! Gamer effektek, kihívások, természetesen a közönség ötletei alapján.
Raffay Endre művészettörténész vezetése és előadása
fergeteges operett- és kabaréműsor két részben
Izgalmas családregény, történelmi hangulatban megfestve.
A Vígszínház kulisszái megnyílnak a publikum előtt!
Dumaszínház est
Improvizált stílusjáték filmes műfajok és a közönség ötletei alapján. Négy rendező, négyféle koncepció, és a végén egy film áll össze.
Van kedvük egy varázslatos, zenés időutazáshoz? Az elmúlt másfél évtizedben, Kárpát-medence szerte több mint 300-szor (!!!) sikerre vitt „Szereted-e még..?" c. Szécsi Pál-emlékkoncert után, a tragikusan fiatalon eltávozott ikon születésének 80. évfordulója előtt Gergely Róbert és alkotótársai új produkcióval tisztelegnek!
A Hattyúk tavát, a sokak által ismert klasszikus balett verziójához képest másként, más megvilágításban kívántam újrafogalmazni. Az én olvasatomban Siegfried egy meghasadt tudatú fiatalember, akit gyermekkori, édesanyjával való viszonyából eredő traumái fogva tartanak.
Csapó Gyula zeneszerző barátunk 70. születésnapja apropójából hallgatunk bele ezúttal abba, kik és milyen céllal settenkednek egy bizonyos Aranykor körül a nyugati féltekén: az Egyesült Államokban, Kanadában, és Angliában; végül, de korántsem utolsó sorban bemutatjuk a magyar közönségnek George Lewis-t. George Emanuel Lewis (sz. 1952) amerikai zeneszerző, előadóművész és a kísérleti zene kutatója.
KitchWald a szépséggel és titkokkal teli mágikus erdő, a káosz és a rendbe vezető út, amely egyszerre csábít és riaszt, kelti a megnyugvás és a nyugtalanság érzését.
Bozsik Yvette szólóelőadását Mineko Iwasaki: Egy gésa emlékiratai című világhírű könyvének – és az abból készült filmnek – a főhősnője által A gésák gésája címen írt önéletrajzi könyve inspirálta.
Hogyan szól egy grafika? A koncerten rendhagyó, műfajokon átívelő műsort láthatunk-hallhatunk: Janca Ákos zeneszerző adja elő az elektroakusztikus zene és a médiaművészet határán lévő, audiovizuális alkotásait.
BARTÓK // Perényi / Berecz / Keller
BARTÓK: Brácsaverseny, Sz. 120, BB 128 (Perényi–Rakos-átirat)
BARTÓK: 3. zongoraverseny, Sz. 119, BB 127
BARTÓK: Concerto, Sz. 116, BB 123
A három fiatal alkotó első közös előadásának bemutatója a zsámbéki Romtemplomban.
Hazai klasszikusnak számító Kormos István alkotói munkásságának egyik örökbecsű darabja a Vackor a piszén pisze kölyökmackó története. Meséje az identitáskeresésről szól „gyerekbocs” módra. Vackor izgalmas kalandokon keresztül tanulja meg az emberek által alkotott világ rendszerét, s hogy hogyan oldódik meg a kismackó élete, megtudhatjátok, ha eljöttök és megnézitek az Aranyszamár Színház előadását.
enhed(er) i kurven
total:
Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.